oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Cadı Tuzakları oyunu

TAM EKRAN

Cadı Tuzakları [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Cadı Tuzakları oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Oyun boyutu biraz fazla oldugundan, her zamankinden daha fazla bekleyeceksiniz. oyun yaklasik 2600KB (2,6MB). Oyunda yön tuslarini kullanmalisiniz. Kosarken çiçekleri toplayacaksiniz. Kosarken yukari tusa basarsaniz kelebek olarak devam edersiniz, asgi ok tusuna basarsaniz baliga dönüsüp suyun içinde puan toplamaya devam edersiniz, tekrar yön tuşunda ileri tuşuna basarakta normal hale dönebilirsiniz bazende gizli sihitleri alıp space tuşu ile papağan olabilirsiniz.Duvalara ve takılıncak yerlere dikkat ederek en yüksek puanı toplamaya çalışacaksınız.Next dedikten sonra Start The RACE diyorsunuz.

Oyunla ilgili etiketler: Cadı Tuzakları


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar