oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Bitki Uzmanı Sihirli Tohumlar oyunu

TAM EKRAN

Bitki Uzmanı Sihirli Tohumlar [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Bitki Uzmanı Sihirli Tohumlar oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Uzun zaman önce uzak bir adadaki bir köyde 6 sihirli bitkiden bahsedilirmiş ve bu bitkilerin köylülere büyük güç verdiği bilinirmiş. Oyunda amacınız bu 6 sihirli bitkiyi oluşturabilmek. Oyunda farklı tohumları biraraya getirerek yeni bitkiler oluşturmalı ve 6 sihirli bitkiye ulaşmaya çalışmalısınız. Oyuna PLAY ile başlayacaksınız. Main menüsü, yetiştirme odasını, Supplies, yetişitiricilik için gerekli tüm malzemelerin bulunduğu dükkanı, collect, oyunda ekstra eğlence için böcek toplama odasını, Seeds menüsü tohum deposunu, Nursery ise büyüttüğünüz bitkileri satabilmek için müşterilerinizi ağırladığınız bahçe alanını gösterir. Eğer browserınızda cookiler ile ilgili bir ayar sorunu yoksa bitkileriniz bilgisayarınız kapalı iken bile büyümeye gerçek zamanlı olarak devam edecek. Oyunda yeni bir ekim yapmak için öncelikle saksılara gerekli miktarda toprak (soil) koymalı ve tohum ekmeye hazır hale gelmesi için su vermelisiniz. Büyüyen bitkileri bahçe makası ile budayabilir ve bakımlarını yapabilirsiniz. Oyunda POLLINATE yani tozlaşma kısmı önemli, bu sayede bitkileri birbirleri iel melezleyerek yeni bitkiler oluşturabilir ve 6 sihirli bitkiye ulaşmak için kolaylık sağlamış olacaksınız. .com bahçe işlerinde kolaylıklar diler.

Oyunla ilgili etiketler: Bitki Uzmanı Sihirli Tohumlar


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *