oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Basketbol Manyağı oyunu

TAM EKRAN

Basketbol Manyağı [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Basketbol oyunları kategorisi altında paylaşılan Basketbol Manyağı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Bu oyuna henüz açıklama eklenmemiştir.

Oyunla ilgili etiketler: Basketbol Manyağı


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : ILKIN QULIYEV |Tarih : 22.02.2010
172 BOY 58 KILO 20 YASH
Yazan : malik |Tarih : 07.08.2010
belede
Yazan : ilqat |Tarih : 18.02.2011
eladi
Yazan : namig abdullayev |Tarih : 01.03.2011
ela
Yazan : nura |Tarih : 05.04.2011
))
Yazan : Murad |Tarih : 13.04.2011
yaaani...
Yazan : Elvin huseynov |Tarih : 29.11.2011
Cox gozeldir
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *