oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Amiral Batti oyunu

TAM EKRAN

Amiral Batti [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Amiral Batti oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Hepimizin bildigi amiral batti oyunu. Oyun yüklendikyen sonra GO butonuna basarak oyuna baslayin, önce gemilerinizi alttaki alana yerlestirin, GO butonuna basarak oyunu baslatin, Yukaridaki oyun alani atis yapacaginiz kisim, yanda çikan füzeyi mouse yardimiyla tutup bu alana sürükleyin ve istediginiz bir yere birakin, atis sonucunuzu yandan izleyin, yaptiginiz atislar üstteki alanda gösteriliyor isabetliler kirmizi ve yanipsönen noktalar karavanalar ise gri renkte isaretleniyor. Rakibin tüm gemilerini batirarak oyunu kazanmaya çalisin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Amiral Batti


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar