oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Altinli Tetris oyunu

TAM EKRAN

Altinli Tetris [2.9]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Altinli Tetris oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Madencimiz altin zengini olmaya kararli, madenden altin çikarmak için ayni renkteki en az iki blogu vurmasi gerekiyor, bloklar yavas yavas madenciye dogru ilerliyor madende sikisip kalmamak için gözünüzü dört açin. Oyun yüklendikten sonra START butonuna basarak baslayin, oyunu mouse yardimiyla oynayabilirsiniz. patlatmak istediginiz bloklarin üzerine mouse ile tiklayarak oyunu oynayin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Altinli Tetris


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar