oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


6 Top Bilardo oyunu

TAM EKRAN

6 Top Bilardo [3.0]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan 6 Top Bilardo oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Bilardo oyunlarinda farkli bir amerikan bilardo versiyonu.. 6 top bilardo. Oyun yüklendikten sonra kirmizi sari ve mavi butonlardan birini seçerek oyuna baslayin her butonda farkli bir oyun sekli var Mouse ve sol tiklama ile vuruslarinizi yapabilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: 6 Top Bilardo


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : ibrahim |Tarih : 30.09.2009
yax
Yazan : elmar Ebilzade |Tarih : 29.03.2010
heyat
Yazan : resulzade |Tarih : 18.01.2011
dmh,n,
Yazan : lalat |Tarih : 03.06.2011
oyun oynamaq
Yazan : lalat |Tarih : 03.06.2011
oyun oynamaq isteyirem
Yazan : lalat |Tarih : 03.06.2011
oyun oynamaq
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *