oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Təyyarə dizaynı oyunu

TAM EKRAN

Təyyarə dizaynı [3.4]

Oyunu Puanla:

Açıklama: 3 Boyutlu oyunları kategorisi altında paylaşılan Təyyarə dizaynı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Hep araba, hep oda dizayn etmekten sıkıldınızmı. .com bu kez size bir savaş uçağını istediğiniz gibi süslemeniz için sunuyor. Gövde parçaları ve aksesuvarlarını istediğiniz gibi kullanarak istediğiniz gibi bir savaş uçağı oluşturun. .com iyi uçuşlar diler.

Oyunla ilgili etiketler: Uçak tasarımı təyyarə dizayn


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : SAYAD |Tarih : 03.06.2010
SRTHSR
Yazan : Musfiq Mikayilov |Tarih : 02.07.2010
bu iyi
Yazan : seyid |Tarih : 02.08.2010
kak dela
Yazan : arif mensimov |Tarih : 20.03.2011
guzel oyun ama neyin nereye koyuldunu gostersenis cok-cok guzel olur
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *