oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Sniper Okulu oyunu

TAM EKRAN

Sniper Okulu [3.0]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Atış oyunları kategorisi altında paylaşılan Sniper Okulu oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
"Click to begin" ile oyuna başlayın.Fly (uçan) man (adam) yada fırlayan hedeflerden tekini seçip Begin Mission'a basın. Sonraki ekranda SKIP deyip fare ile tüfeğinizi hedeflerinize yöneltip ateş tuşuna basın.

Oyunla ilgili etiketler: Sniper Okulu


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : sinan arslan |Tarih : 29.03.2010
seviyorum
Yazan : zaur |Tarih : 17.02.2011
eylence
Yazan : Akqubayev Etibar |Tarih : 26.02.2011
cok iyi atew yaparim
Yazan : Heyderov Vaqif |Tarih : 26.02.2011
sen men kimi ata bilmessen
Yazan : ruslan huseynov |Tarih : 20.09.2011
hemewe her zaman ve her an caliwmaq lazimdir ki qalib gelesen
Yazan : ruslan huseynov |Tarih : 20.09.2011
istediyini elde etmek ucun caliwmaq lazimdir
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *