oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Dart oyunu

TAM EKRAN

Dart [3.4]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Atış oyunları kategorisi altında paylaşılan Dart oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.Oyunla ilgili etiketler: Dart


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : fret |Tarih : 10.05.2010
gsr5tg
Yazan : polad gulgezli |Tarih : 03.07.2010
tufeng
Yazan : bakirov ali |Tarih : 19.10.2010
azerbaican
Yazan : ixtiyar ceferov |Tarih : 13.05.2011
yox
Yazan : husuyn |Tarih : 25.06.2011
jdhgjd
Yazan : ferid |Tarih : 04.12.2011
sssssssssssssssssss
Yazan : hemid nagiyev |Tarih : 30.12.2011
oyuna 5deqiqedi girmisem helede acmiyib
Yazan : huseyn |Tarih : 07.01.2012
bu ne oyundu ala
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *