oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


şehir Kur oyunu

TAM EKRAN

şehir Kur [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Strategiya oyunları kategorisi altında paylaşılan şehir Kur oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Ünlü oyun SIMCITY benzeri ve tabiki daha basit bir versiyonu ama basarili gerçekten. Oyun alani olarak verilen yesil alanda altta dizilmis figürleri dogru siralma ile yerlestirmeyi basarirsaniz sehiriniz verimli ve fizibil bir biçimde gelismeye basliyor ve bir sonraki asamaya geçiyorsunuz, tabi burada dogru siralmayi bulmak size düsüyor mantikli düsünmeye çalisarak bu engeli asacaginiza eminiz. Oyun yüklendikten sonra JUGAR butonuna basarak oyuna baslayin, oyunu mouse kullanarak oynayabilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: şehir Kur


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *