oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Büyük Kuşatma oyunu

TAM EKRAN

Büyük Kuşatma [3.4]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Strategiya oyunları kategorisi altında paylaşılan Büyük Kuşatma oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Müthiş bir strateji oyunu ile karşınızdayız. Oyunumuzun orjinal adı The Great Siege. Şehrinizi karanlığa teslim etmeyin ve kanınızın son damlasına kadar savunun. Oyun bu türü sevenler için eğlenceli saatler vaadediyor. Oyunda ateş topu fırlatmak için MOUSE kullanın. Aynı işlemi YÖN TUŞLARI ve SPACE BAR ile de yapabilirsiniz. Tuzaklar kurmak için yine mouse kullanacaksınız. Şehirde, İnşaat moduna geçmek için B, şehir market moduna geçmek için M kullanın. Savaşta ordunuzu kurmak ve yönetmek için için A, D ve S tuşlarını kullanabilirsiniz. Oyuna CAMPAIGN ile başlayın TUTORIAL'ı geçmek isterseniz NO ya Oyunun nasıl oynandığını öğrenmek isterseniz YES'e tıklayın. Ardından savunmanızı kurmaya ve savaşa hazırlanmaya başlayın. Oyun boyunca kazandığınız bonusları markette kullanmayı unutmayın. İyi eğlenceler dileriz.Google Pixazza

Oyunla ilgili etiketler: Büyük Kuşatma


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *