oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Sayı Yerleştirmece oyunu

TAM EKRAN

Sayı Yerleştirmece [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maarifləndirici oyunları kategorisi altında paylaşılan Sayı Yerleştirmece oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Sayı Yerleştirmece oyunu gözel ve maraqlı bir oyundu. Sayı Yerleştirmece oyunları oynayın beyeneceksiniz. Güzel hazirlanmis zevkli bir sayi yerlestirmece oyunu. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuna basarak oyuna basalyin. Oyunda iki farli modda oynayabileceginiz problemler var. Öncelikle CLASSIC MODE butonununa tiklayarak esas oyuna geçin, oyunla ilgili açiklamalari okuyup, NEXT butonlarina tiklayarak oyuna baslayin. yapacaginiz 50 hamlede kare içindeki tüm sayilari temizlemelisiniz. Sayilari büyük kareden silmek için mouse ile oyun alani üzerinde gezerken 6 yada 9 kareyi gruplayan kirmizi küçük kare içindeki sayilrin toplamlarinin yada toplam sayinin ilk basamaginin silik olarak gösterilen sayiya esit olmasi gerekiyor bu silik olarak gösterilen sayi sizin yerlestirmeniz gereken sayidir ve daha sonraki verilecek 5 sayida oyun alaninin hemen yaninda üstüste sekilde siralanmistir. Sayilarin yerlesimini küçük kareler içindeki toplamlara ve bir sonrki hamlede verilecek sayiya göre yapiniz. Oyunun diger modunda ise yine ayni mantikla verilen sekiller içine yerlestirilmis sayilari yanda verilen sayilarin hepsini yada bir kaçini kullanarak yok etmeye çalisin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Sayı Yerleştirmece


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *