oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Novruz Bayramı Tebrik Mesajları 2016 oyunu

TAM EKRAN

Novruz Bayramı Tebrik Mesajları 2016 [2.8]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maarifləndirici oyunları kategorisi altında paylaşılan Novruz Bayramı Tebrik Mesajları 2016 oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Ezizinem yaz gelsin, yaz gelsin bahar gelsin, bu novruz bayramında qem getsin, sevinc gelsin! Novruz bayramınız mübarek olsun!

Sevgi dolu nur dolu novruz qarşılayaq, qoy bu bahar yaz boyu gün saçsın parlaq-parlaq! Novruz bayramınız mübarek olsun!

Geldi bahar bayramı, ilin gözel bayramı, qedemlerin xoş olsun Novruza deyir hamı. Novruz Bayramınız Mübarek olsun!

Yetişdi bahar yene. Bahardır yene, getsin ayazlı günler, gelsin novruzum yene! Novruz bayramınız mübarek olsun!

Bu bahar bayram geler, toy geler, nişan geler, Novruzun görüşüne el geler oba geler. Novruz bayramınız mübarek olsun!


Oyunla ilgili etiketler: Novruz Bayramı Tebrikleri


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar