oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Savaş Uygarlığı oyunu

TAM EKRAN

Savaş Uygarlığı [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Strategiya oyunları kategorisi altında paylaşılan Savaş Uygarlığı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Çok detayli ve güzel hazirlanmis bir savas taktik oyunu, daha önceden bildigimiz War Ship yada Civiliztion tarzi oyunlara benziyor. Oyun yüklendikten sonra kandiniz için bir bölge seçip takim adinizi ve takim üyelerinizi beliriiyor ve oyuna basliyorsunuz. Oyunda öncelikle asker ve savas araçlari üretmeye baslamali daha sonra ordunuzu destekleyecek birimler insa etmelisiniz. Karsi takim hemen saldiriya basladigi için çok vaktiniz yok acele etmelisiniz. Oyunu mouse ve sol tiklama ile oynamak mümkün. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Savaş Uygarlığı


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : aaaa |Tarih : 12.05.2010
anar
Yazan : mustafayev kanan |Tarih : 21.05.2010
iyioyun
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *