oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Savaş Kulesi oyunu

TAM EKRAN

Savaş Kulesi [2.9]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Strategiya oyunları kategorisi altında paylaşılan Savaş Kulesi oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Derebeylik ve satolar zamanindan güzel bir oyun, Savas kulenizin savunmasini yapiyor, düsman birliklere bayraginizi kaptirmadan karsi tarafin bayragini ele geçirmeye çalisiyorsunuz. Yükleme tamamlandiktan sonra PLAY GAME butonunu tiklayin, Gelen ekranda NEW PROFILE butonunu tiklayin, adinizi yzin, kendi bayraginizi olusturun, SHOOTING MODE seçenegini AOTU AIM e ayarayin, CRATE ve START GAME butonlarini tiklayip oyuna baslayin, karsi tarafin kulesini ok atislarinizla vurmaya baslayin, yaklasan düsman askerleri bayraginizi çalmaya ugrasiyorlar onlari attiginiz oklarla yok ederek kulenize yaklasmalarini önleyin, bölüm aralarinda kazandiginiz algtinlar ile yeni ve güçlü silahlar ve askerler satin alarak ordunuzu kurup karsi tarafin bayragini elegeçirmeye çalisin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Savaş Kulesi


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : haci eminov |Tarih : 03.04.2010
evet
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *