oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


satonu Savun oyunu

TAM EKRAN

satonu Savun [2.9]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Strategiya oyunları kategorisi altında paylaşılan satonu Savun oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
satonuzu düsman askerlerinden korumaniz lazim. satonuza saldiran askerleri mouse yardimiyla tutup kaldirin yüksekten asagi birakin yerçekimi isini bitirsin düsmanlarin. Oyunun ilerleyen bölümlerinde satonuzu savunmak için çesitli aletler satin alip hasar gören kisimlari onarma imkani bulacaksiniz. Oyun yüklendikten sonra START GAME butonuna basarak oyuna baslayin, muose yardimiyla oyunu oynayin. iyi savunmalar..

Oyunla ilgili etiketler: satonu Savun


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : Qala_qoci |Tarih : 15.01.2010
iiii ck guzel sevndim dogrusu azerbaycanda boyle ste olduguna gore
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *