oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Milyon dolar'lık Çanta oyunu

TAM EKRAN

Milyon dolar'lık Çanta [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Strategiya oyunları kategorisi altında paylaşılan Milyon dolar'lık Çanta oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Televizyonlarimizda da yayinlanmis olan bir yarismanin flash uyon versiyonu.. Büyük Teklif.. Yükleme tamamlandiktan sonra DEAL butonuna basark oyuna baslayin, önce kendiniz için 1'den 26'ya kadar numarandirilmis çantalardan birini seçin, bu çanta oyun sonuna kadar yada siz yapilan tekliflerden birini kabul edenekadar sizde kalacak, çanta seçimini yaptiktan sonra oyun basliyor, 6 adet çanta seçerek çikan ikramiyelere göre ercihlerinizi yapin, her bölümün sonunda kasa size bir miktar para teklif ediyor, yarismaya devam etmek için NO DEAL, teklifi kabul edip verilen paraya razi olmak için DEAL butonunu tiklayin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Milyon dolar'lık Çanta


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *