oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Mc Donald's oyunu

TAM EKRAN

Mc Donald's [3.4]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maarifləndirici oyunları kategorisi altında paylaşılan Mc Donald's oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Mc Donald's oyunu gözel ve maraqlı bir oyundu. Mc Donald's oyunları oynayın beyeneceksiniz. Bu oyunda, karmasik islemlerle hazirlanan ürünlerin nasil hazirlandigini ve nasil yönetildigini ögreneceksiniz. McDonald?s gibi bir sirkette para kazanmak hiç de kolay degil! Her hamburgerin gerisinde otlaklarin yaratilmasindan hayvanlarin kesimine kadar, restoran yönetiminden marka yaratilmasina kadar isleyen karmasik bir süreç var. Bizi dünyanin en büyük sirketlerinden biri yapan bütün kirli sirlari kesfedeceksiniz.Oyunu Mouse ile oynayacaksiniz. Oyun ekraninda sol altta bulunan Mc Donalds ikonuna tiklarsaniz sirket binasina, hamburger ikonuna tiklarsaniz Fast Food magazasina, traktör ikonuna tiklarsaniz üretim yapilan arazilere, inek resmine tiklarsaniz hayvansal üretim yapilan ahir ve agillara ulasabilirsiniz. Her uygulama alaninda çesitli islemler yapabilirsiniz. Arazi satin alabilir, arazi satabilir, ekim yapabilir, hayvansal üretim yapabilirsiniz. sirkette yönetime müdahale edebilirsiniz.

Oyunla ilgili etiketler: Mc Donald's


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *