oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Krallık Savunma oyunu

TAM EKRAN

Krallık Savunma [3.0]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Strategiya oyunları kategorisi altında paylaşılan Krallık Savunma oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
play > new game > play butonlarına tıklayarak oyuna baslıyorsunuz create yazısının altındaki savunma sistemlerini paranıza göre kurabilir yarasalardan ve diger makinalardan krallığı muhafaza etmelisiniz.

Oyunla ilgili etiketler: Krallık Savunma


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : dertwasdas |Tarih : 15.10.2009
super
Yazan : adigözelov elmar |Tarih : 24.12.2009
strateqiya
Yazan : Aydin.aliyev |Tarih : 07.02.2010
Yaxwi oyundu
Yazan : Sahib Mustafa |Tarih : 28.02.2010
Oyunu bana da gonderin
Yazan : ahmet |Tarih : 13.05.2010
güzel bir oyun
Yazan : ilkin orucov |Tarih : 24.05.2010
super oyundu
Yazan : rahman huseynov |Tarih : 17.07.2010
yaxsidir.
Yazan : SAMIR MAHMUDOV |Tarih : 15.04.2011
ELAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *