oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


İllerimiz oyunu

TAM EKRAN

İllerimiz [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maarifləndirici oyunları kategorisi altında paylaşılan İllerimiz oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
İllerimiz oyunu gözel ve maraqlı bir oyundu. İllerimiz oyunları oynayın beyeneceksiniz. Türkiyenin illerini biliyor musunuz ? Mouse ile oynaya bilecegini bu egitici ve eglenceli oyunumuzda harita üzerinden seçeceginiz herhengi bir ilin adi için 4 seçenek sunuluyor size dogru olani bilmeniz isteniyor. Hem küçüklerin hemde büyüklerin zevkle oynayabilecekleri bir oyun. iyi eglenceler...

Oyunla ilgili etiketler: illerimiz


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar