oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Hekzagon oyunu

TAM EKRAN

Hekzagon [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Strategiya oyunları kategorisi altında paylaşılan Hekzagon oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
iki yada tek kisilik oynayabileceginiz bir elegeçirme oyunu, altigten biçiminde kutucuklardan olusan bir oyun sahasinda kormizi ve beyaz takim karsi karsiya geliyor, taslarinizin üzerine tikladiginizda hareket edebileceginiz alanlari görüyorsunuz, tek kare ilerleme ile tas sayinizi arttirabilir birden fazlailerlemede hizli yer degistirebilirsiniz. Rakibin taslari yakinina geldiginizde etki alninda olan taslari kendi takiminiza katiyorsunuz. Rakibe fazla tas kaptirmadan oynayarak üstünlük saglamaya çalisin. Oyun yüklendikten sonra iki yada tek kisilik oyun modlarindan birini seçerek START GAME butonuna basip oyuna baslayin taslari hareket ettirmek için mouse ve sol tiklamayi kullanin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Hekzagon


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *