oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Güvenlik Kamerasi oyunu

TAM EKRAN

Güvenlik Kamerasi [2.9]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Strategiya oyunları kategorisi altında paylaşılan Güvenlik Kamerasi oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Güvenlik önlemlerinin hat safhada oldugu bir binadasiniz, her oda, kordor ve kapilar güvenlik kameralariyla donatilmis, amaciniz kameralara yakalnmadan odalarin çikislarina ulasip diger odaya geçmek. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuna basarak oyuna baslayin hareket etmek için klavyeden yön tusalrini kullanin, her odanin geçilmeinden sonra bölüm sifresi veriliyor bu sifreleri not ederseniz oyunu tekrar oynarken geçtiginiz bölümleri tekrar oynamak zorunda kalmazsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Güvenlik Kamerasi


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : vusal |Tarih : 17.03.2010
6 ci sinifde okuyor
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *