oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Ekstrem Yarışçılar oyunu

TAM EKRAN

Ekstrem Yarışçılar [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Strategiya oyunları kategorisi altında paylaşılan Ekstrem Yarışçılar oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Alti yaris arabasindan olusan bir yaris takiminiz var. arabalariniza geçecekleri bir yol yapmaniz ve oyun ekraninin sag tarafindaki varis noktasina ulasmalarini saglamaniz gerekiyor. Oyun ekraninda verilen pist parçalarini uygun sekillerde birbirine baglayarak yaris arabanizin yolunu tamalayin. 6 arabayida finish çizgisine ulastirdiginizda bir sonraki bölüme geçeceksiniz. Oyun yüklendikten sonra GO butonuna tiklayin, gelecek ekranlarda NEXT ve PLAY butonlarini tiklayarak oyuna baslayin. Oyun ekraninda verilen yol ve pist parçalarini mouse u sol tiklayarak uygun konumlara getirerek pisti olusturun. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Ekstrem Yarışçılar


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : b?h?rcinli bilal |Tarih : 10.07.2010
?la oyundur
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *