oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Deniz Canlıları oyunu

TAM EKRAN

Deniz Canlıları [2.9]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maarifləndirici oyunları kategorisi altında paylaşılan Deniz Canlıları oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Deniz Canlıları oyunu gözel ve maraqlı bir oyundu. Deniz Canlıları oyunları oynayın beyeneceksiniz. Hafiz güçlendirecek güzel bir oyun hem küçükler hem büyükler içinde uygun, özellikle ilerleyen bölümlerde yetiskinlerin bile zorlanacaklarini garanti ederiz. Oyun en basit seviyeden ve gittikçe zorlasan bir hatirlama oyunu. Oyunda 5 sn süre ile size gösterilen resimdeki deniz hayvanlarinin tür ve sayilarini aklinizda tutmaya çalisiyor daha sonraki ekranda hangi canlilardan kaçar tane oldugunu yanitlamaniz isteniyor. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuna basarak oyuna baslayin mouse u kullanarak oyunu oynayabilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Deniz Canlilari


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar