oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Damlacik Patlat oyunu

TAM EKRAN

Damlacik Patlat [2.9]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Strategiya oyunları kategorisi altında paylaşılan Damlacik Patlat oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
36 karelik oyun alanina rastgele gerlestirilmis tam ve sekilsiz su damlaciklariniz var. Bu damlaciklar tam dolu iken tiklayarak patlatiyor deponuzdan 1 damla kaybediyorsunuz, damlacigin patlamasiyla etrafa saçilan damlaciklar diger yarim damlaciklari tamamliyor yada oyun alani disina çikip ziyan oluyorlar, damlacik deponuzdaki 10 damlacigi ekonomik kullanmaya çalisarak bütün damlaciklari bitirmeye çalisin. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuyla oyuna baslayin, mouse ve sol tiklamayi kullanarak oyunu oynayin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Damlacik Patlat


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar