oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Bombali Araba oyunu

TAM EKRAN

Bombali Araba [2.9]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Strategiya oyunları kategorisi altında paylaşılan Bombali Araba oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Oyunda amaciniz elinizdeki arabanin altina yerlestirdiginiz patlayicilar ile arabayi firlatmak ve yukarida asili duran yaratiklara arabanin çarpmasini saglayarak yaratiklari yok etmek. Oyun üklendikte sonra STAR butonuna basin, oyun ekraninin sol alt kismindaka kaydirmaçubugunu mouse ile tutup sürükleyerek arabnin konumunu ayarlayin, küçük kaydirma çubuklarindan üsttekini kullanarak yerlestireceginiz patlayicilarin araba altindaki konumlarini ayarlayin, alltaki kaydirma çubugu ile patlayici miktarini ayarlayarak LAUNCH butonuna basarak patlatmayi yapin, patlayicilarin etkisiyle yukari firlayan araç asili duran canavarlara çarpip onlarin hepsini bir kerede yok etmeli, bu isi basardiktan sonra altta berilen sari oka basarak bir sonraki bölüme geçin yada REVERT butonu ile bölümü tekrar oynayin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Bombali Araba


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *