oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Bay Tehlike oyunu

TAM EKRAN

Bay Tehlike [2.9]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Strategiya oyunları kategorisi altında paylaşılan Bay Tehlike oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Çözmeniz gereken problemlerle dolu bir oyun. oyunda amaç bay tehlikeyi bulundugu yerden mavi bayragin oldugu yere kadar ulastirmak, bu yolculuk sirasinda bay tehlike yolu üzerindeki engel ve mayinlara takilmamali ve D harfi ile isaretlenmis bonuslari toplamali. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuna basin, sari platformlari yön tuslari ile hareket ettirerek ve bosuklari mouse ve sol tiklama yardimiyla çizdiginiz çizgilerle kapatip bay tehlikenin düsmesini ve engellere takilmasini önleyerek mavi bayraga kadar ulasin ve bir sonraki oyuna geçin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Bay Tehlike


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar