oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Arabanı Park Et oyunu

TAM EKRAN

Arabanı Park Et [3.4]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Avtoş oyunları kategorisi altında paylaşılan Arabanı Park Et oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Arabanı Park Et çok güzel ve bir o kadar da ilgi çekici bir oyun.
Oyunla ilgili etiketler: Arabanı Park Et


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : orxan |Tarih : 28.01.2011
bele de
Yazan : lovely girl |Tarih : 22.02.2011
ela oyundu
Yazan : vasif sixeliyev |Tarih : 27.02.2011
123
Yazan : Cafarzade Elmin |Tarih : 03.04.2011
Ela oyundu xosuma geldi!
Yazan : Xelilov kamil |Tarih : 17.04.2011
Wwww
Yazan : senan |Tarih : 23.04.2011
iyi
Yazan : ABDULLAYEV QULU |Tarih : 28.10.2011
baki
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *