oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Otel Otoparkı oyunu

TAM EKRAN

Otel Otoparkı [3.4]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Avtoş oyunları kategorisi altında paylaşılan Otel Otoparkı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Otel Otoparkı çok güzel ve bir o kadar da ilgi çekici bir oyun.


Oyunla ilgili etiketler: Otel Otoparkı


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : yusifov elsen |Tarih : 31.05.2011
kotu otun
Yazan : qurbanov yunis |Tarih : 28.06.2011
cok guzel
Yazan : marif |Tarih : 11.08.2011
emircan
Yazan : eltac |Tarih : 19.08.2011
lazimdi
Yazan : AYNURE |Tarih : 03.09.2011
Maraqli oyundu.eLA
Yazan : garfield |Tarih : 23.09.2011
nev york
Yazan : yusifli elsen |Tarih : 26.12.2011
kotu oyun
Yazan : SEYMUR MAHMUDOV |Tarih : 03.01.2012
baki
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *