oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Amiral Batti IV oyunu

TAM EKRAN

Amiral Batti IV [3.0]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Strategiya oyunları kategorisi altında paylaşılan Amiral Batti IV oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Muhtesem hazirlanmis bir amiral batti oyunu Siteye yerlestirdigimiz amiral battilarin en iyisi. Oyun hem grafik hamde oynanabilirilik açilarindan süper düzeyde denileblir. Yükleme tamamlandiktan sonra isminizi yazarak ENTER butonuna basip oyuna baslayin, önce gemilerinizi oyun alanina yerlestirin, yerlestirme islemi için mouse yardimiyla gemileri tutup sürüklemeniz yeterli ayrica dik yada yatay konum seçimi için klavyeden sag-sol yöntusalrini kullanin, savas gemilerinin yerlesimi tamalandiktan sonra ikinci bir oyun platformu görüntüleniyor, bu alan atislarinizi yapacaginiz oyun alani, rakip oyuncunun gemilerine atislar yaparak oyunu kazanmaya çalisin. Önemli bir nokta: isabetli atislarinizdan sonra bir atis hakki daha elde etmis oluyorsunuz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Amiral Batti IV


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *