oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Age Of Castles oyunu

TAM EKRAN

Age Of Castles [3.0]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Strategiya oyunları kategorisi altında paylaşılan Age Of Castles oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Taktik gelistirme ve strateji oyunlari içinden güzel bir örnek, derebeylik ve sövalyeler zamanindan kalma bir ingiliz köyünde krallik kurup, köyünüzü idare etmeye çalisiyorsunuz, oyunda temel olarak isçi, bürokrat, soylu ve asker sinifi insanlarin yönetimi ve yapmaya çalistiginiz satonuz var, isçi sinifi satonuzu insa ediyor, askerler savunma görevinde bürokratlar vergi islerinize ve halkla iliskilerinize bakiyorlar, isçileri çalistirmali, asker sayinizi arttirmali, ve insanlari yönetiminizle mutlu etmelisiniz, oyun için mutlaka ingilizce bilmeli yada bilen bir arkadasiniz yada büyügünüzden yardim almalisiniz. Yükleme tamamlandiktan sonra SKIP INTRO butonuna basip oyuna baslayin, START DAY ve END DAY butonlari ile günlük isleri yaptirabilirsiniz gün sonunda kaybettikleriniz ve kazandiklariniz, listeleniyor, bu raporlari kullanarak yönetim stratejisini ayarlayip kralliginizi büyütmelisiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Age Of Castles


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *