oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Yeni Nesil Tavsan oyunu

TAM EKRAN

Yeni Nesil Tavsan [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Yeni Nesil Tavsan oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Kara tavsan çetesi sehirde sürekli olarak huzursuzluk çikariyorlar, son günlerde iyice aktif hale geçtiler ve sehrin en büyük bankasini soydular biçak kemige dayandi ve olaya el koymaya karar verdiniz. Oyun yüklendikten sonra GAME START butonuna tiklayin, oyuncu seçimini yaparak oyuna baslayin, klavyeden A-S-D ve yön tuslari ve bu tuslarin kombinasyonlarini kullanarak oyunu oynayin, tüm tavsan çetesini yok etmeniz ve çaldiklari paralari geri almaniz gerekiyor. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Yeni Nesil Tavsan


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar