oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Yeni Bebek Kreşi Yönet oyunu

TAM EKRAN

Yeni Bebek Kreşi Yönet [2.7]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Yeni Bebek Kreşi Yönet oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Bebekleri leylekler mi getirir? Galiba öyle :) Kreş Yöneticisi oyununun ilk bölümünden uzun bir süre sonra ikinci bölümü de Youda imzasıyla karşınızda. Aslında bu bölüm kreşte geçen bölümden önce olmalı çünkü bu bölümde leyleklerin yönettiği ilk kreş konu alınıyor. Oyunumuza geçelim. Oyunda bebek makinasından çıkan kız ya da erkek bebeklerin bakımınız yapacaksınız ve onları gerçek sahiplerine yani anne ve babalrına götürmeye hazır hale gelene kadar, oyuncaklarını, ıslak mendillerini, uykularını ihmal etmeyeceksiniz. Oyuna PLAY tuşu ile başlayın, başlangıçta size ayrıntılı bir yardım kısmı gelecek, bunlara bakıp gerekenleri yapmaya çalışın. unutmayın bebekler düşmeyecek, ağlamayacak, karınları tok, uykuları da tam olacak. Onlar asıl anne ve babalarına doğru leylekler tarafından yola çıkarılmadan önce mutlu bir hazırlık dönemi geçirecekler ve bu da sizin elinizde. .com tüm bebeklerin yanaklarını ısırır, gıdılarından öper :)

Oyunla ilgili etiketler: Yeni Bebek Kreşi Yönet


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *