oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Yemek yapma oyunu

TAM EKRAN

Yemek yapma [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Yemək oyunları kategorisi altında paylaşılan Yemek yapma oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.Oyunla ilgili etiketler: Yemek yapma


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : Könül Abdullayeva |Tarih : 10.10.2009
Oyunları yükləmək istəyirəm
Yazan : safiya ezizova |Tarih : 04.01.2010
okuyorum
Yazan : raniye |Tarih : 03.05.2010
sahbuzdan
Yazan : ugurboceyi |Tarih : 07.08.2010
guzel
Yazan : esra kara |Tarih : 23.08.2010
oyunu beğendm ama geçemedm bi türlü:)XD
Yazan : DENIS |Tarih : 29.05.2011
SUPER
Yazan : Rzazade Fidan |Tarih : 31.05.2011
ehh g
Yazan : cici kiz |Tarih : 26.07.2011
cok cici oyunlar
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *