oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Yapiskan Beyinler oyunu

TAM EKRAN

Yapiskan Beyinler [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Yapiskan Beyinler oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
insan beyni ve fonksiyonlari üzerine arastirma yapan bir tip mekezinde yapilan bir deney sirasinda meydana gelen kaza bir seri felaket ve olaylara neden olmus durumda, olay gittikçe büyüyor, arastirmaya alinan kadavra beyinleri kaza sonucu ortaya çikan radyasyon ve biokimyasal maddelerin etkileri sonucu kendi kendine düsünen hareket eden ve insanlari etkisi altina alip birer canavara dönüstüren seytani yaratiklara dönüsmüsler. Olaya el koymak ve bu kötü durumu düzeltmek üzere merkezden aldiginiz telsiz çagrisi ile olay mahalline gidiyor ve bina içerisindeki zombilere dönüsmüs arastiricilari ve bilim adamlarini kurtarmaya çalsyorsunuz. Herseyin düzelmesi sizin yetenekleriniz bagli. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuna basin, Introyu seyretmeden geçmek için SKIP butonunu tiklayin, oyun için bir karakter seçimi yaparak oyuna baslayin, kendinizi ve yaninizdaki partnerinizi zombilere dönüsmüs insanlardan korumaniz gerekiyor, mouse ve sol tiklama kullanarak nisan alip ates edebilirsiniz oyunda ilerlemek için partnerinizi yaninizdan ayirmayin klavyeden 1-2 tuslarini kullanarak kontrolü bir kendinize bir partnerinize aktarip bir arada olmaya ve saldirlardan onu korumaya çalisin. Bölümleri tamamlayarak yaratiklari ve hastalikli ucube beyinleri temizleyip binadan kurtulmaya çalisin, iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Yapiskan Beyinler


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *