oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


X Silah oyunu

TAM EKRAN

X Silah [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Savaş oyunları kategorisi altında paylaşılan X Silah oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.Oyunla ilgili etiketler: X Silah


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : mehmet |Tarih : 11.05.2010
oyunlar aç
Yazan : burak pamuk |Tarih : 21.05.2010
güzel
Yazan : Anar Ceferli |Tarih : 28.05.2010
Bu oyunu oynamak istiyorum
Yazan : Amil |Tarih : 15.07.2010
fdgdf
Yazan : kamil nesirov |Tarih : 13.10.2010
x silsh
Yazan : adil eliyev |Tarih : 26.02.2011
bu oyunlari ben yukleyemmirem
Yazan : elsad |Tarih : 29.04.2011
salam menim adim elsad men azeriyem
Yazan : ABASOV ELG |Tarih : 25.05.2011
cok iyi bi oyun beyendim bu tur oyunlari burda sik-sik gormek istiyorum tewekkurler
Yazan : Seyfeddin Qurbanov |Tarih : 18.12.2011
Bilesuvar
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *