oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Vinç Kullan oyunu

TAM EKRAN

Vinç Kullan [3.6]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Vinç Kullan oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Bu büyük iskelede vinç operatörü sizsiniz. Bütün yükleme işlemleri ve tüm konteynırları dizmek sizin göreviniz. Bakalım vinç kullanmada ne kadar başarılısınız. Oyunda MOUSE kullanarak vincinizi kontrol etmeye ve blokları yerleştirmeye çalışın. OyunCambazi.com bu eğlenceli beceri oyununda kolaylıklar ve iyi eğlenceler diler. Google Chrome

Oyunla ilgili etiketler: Vinç Kullan


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : emil |Tarih : 25.10.2011
ede
Yazan : mehi-91 |Tarih : 14.11.2011
yaxsi iqra olsun masin
Yazan : nicat_97 |Tarih : 17.11.2011
sabuncu rayonu salam qaqas san oyun istaras
Yazan : qaqa |Tarih : 04.12.2011
bu nedi ala
Yazan : Leyla Memmedova |Tarih : 02.01.2012
Oyun yukleme
Yazan : Leyla Memmedova |Tarih : 02.01.2012
Vinc Kullan
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *