oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Uzay Macerasi oyunu

TAM EKRAN

Uzay Macerasi [2.9]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Uzay Macerasi oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Yil 2512 dünya uzaydan gelen yaratiklarin istilasi altinda.. Bilim adamlari uzayli istilacilara karsi etkili bir silah gelistirmek için çalisiyorlar, göreviniz bu silahin yapiminda kullanilacak degerli tas ve kayalari toplamak, uzay geminiz ile tehlikeli bir maceraya atiliyorsunuz, Oyun yüklendikten sonra CONTROLS butonuna basin, gelen ekranda MOUSE butonunu tiklayip oyunu Mouse ile oynamak için seçiminizi yapin, ayni ekrandan klavye kontrollerini de seçebilirsiniz, START GAME butonuna basarak oyuna baslayin, degerli tas ve kayalari toplayin uzayli yaratiklardan ve silahlarindan uzak durmaya çalisin, bölüm aralarinda ates gücünüzü arttiracak silahlar satin alabilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Uzay Macerasi


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *