oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Usta Yelkenci oyunu

TAM EKRAN

Usta Yelkenci [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: İdman oyunları kategorisi altında paylaşılan Usta Yelkenci oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Sizi usta bir yelkenci yapacak güzel bir oyun, yelkenliniz degisen rüzgar kosullarina göre nasil kullanmaniz gerektigini ögrenecek ve güzel yarislara katilip pupa yelken yolculuklar yapacaksiniz, teknenizde her türlü donanim mevcut rotanizi kontrol edeceginiz pusulaniz, haritaniz ve sürat ölçeriniz, her sey tamam, haydi ne duruyorsunuz yelken açalim. Yükleme tamamlandiktan sonra gelen ekranda ana menüde ilk iki buton ile oyunun oynanmasi ve denizcilik kurallari hakkinda bilgi alabilirsiniz, diger seçenekleri kullanarak hemen oyuna baslayabilirsiniz. Oyun ekraninda altta 3 gösterge var soldaki hizinizi ve gittiginiz mesafeyi gösteriyor, sagdaki gösterge rotaniz ve ulasmaniz gereken samandiralarin konumlarini göstermekte bu samandiralarin etrafindan dolasarak turlari tamamliyorsunuz. Ortadaki gösterge ise hem pusulaniz hem de yön dümeniniz, Mouse yardimiyla göstergedeki sayilarin üzerine gelerek yelkenlinize yön verebilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Usta Yelkenci


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *