oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


ünlülerin Boks Maçı oyunu

TAM EKRAN

ünlülerin Boks Maçı [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Döyüş oyunları kategorisi altında paylaşılan ünlülerin Boks Maçı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Ünlülerin box maçı, burada filimlerden tanıdığınız bir çok Hollywood artistini pataklıyabilirsiniz. Güzel yapılmış birinci bakıştan dövüş oyunu.

Oyunla ilgili etiketler: ünlülerin Boks Maçı


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : EJDER MEMMEDOV |Tarih : 12.09.2011
NAXCIVAN
Yazan : vusal abbasov |Tarih : 09.10.2011
hamsini kecdimmmmmmmmmmmmm ela yeri yoxdu
Yazan : mehmed poladli |Tarih : 24.10.2011
,zxc
Yazan : mehmet bokslu |Tarih : 04.11.2011
masdza
Yazan : mehmed poladli |Tarih : 05.11.2011
bu gun
Yazan : elcin ismayilov |Tarih : 29.11.2011
ye baliq
Yazan : Nesib Yusubov @ |Tarih : 30.12.2011
Elaa
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *