oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Ufo Avcisi oyunu

TAM EKRAN

Ufo Avcisi [3.5]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan Ufo Avcisi oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Sevimli ama bir okadarda keskin nisanci kahramanimiz istilaci ufolara karsi savasiyor, kahraman kizimiza yardimci olalim mi? Yükleme tamamlandiktan sonra alttaki pembe butona basin, yukarida dolasan ufolari avlamak için mouse ile nisan alip sol tiklama ile atisinizi yapin, geri dönen topunuzu yine sol tiklayarak ziplayip havada yakalayabilir yada düstügü yerden alip tekrar kullanabilirsiniz, bölüm aralarinda topladiginiz puanlarla daha etkili silahlar alip savas gücünüzü arttirabilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Ufo Avcisi


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar