oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Turnike Atışı oyunu

TAM EKRAN

Turnike Atışı [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: İdman oyunları kategorisi altında paylaşılan Turnike Atışı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Güzel bir turnike atisina nedersiniz. Oyun yüklendikten sonra otomatik olarak basliyor ve sporcunuz turnike için kosmaya baslyor. Oyuncuyu en ugun pazisyonda en uygun açi ve hizla baskete götürebilirsiniz. Oyunu mouse yardimiyla oynuyorsunuz, önce basketin atilacagi noktktaya karar verince mouse ile ilk sol tiklamanizi yapin, ikinci olarak atis hizinizi ayarlamak için tiklayin ve üçüncü tiklamanizi atis açisini tespit etmek için yaparak basketi atin. iyi sanslar..

Oyunla ilgili etiketler: Turnike Atışı


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *