oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Tom ve Jerry II oyunu

TAM EKRAN

Tom ve Jerry II [3.5]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Tom ve Jerry II oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Sevimli kahramanlar Tom ve Jerry yine karsi karsiyalar. Bakalim Tom, Jerry'i yakalayabilecek mi ? Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuna basin, ikinci ekranda oynamak istediginiz karakteri ve zorluk seviyesini seçerek, oyuna baslayin. Jerry karakterini seçerseniz Jerry'i buz dolabinin rafrarinda ve asagi yukari hareket ettirmek için yön tuslarini, peynirleri alip asagidaki arkadasina birakmasi için SPACE tusunu kullanin, Oyuncu olarak Tom'u seçerseniz, ipin üzerinden peynir kaçirmaya çalisan jery i su balonlari ile vurmalisiniz, bunun için yön tuslarini kullanarak nisan alip SPACE tusu ile atis yapmalisiniz. iyi eglenceler...

Oyunla ilgili etiketler: Tom ve Jerry


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *