oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Süper Penaltı oyunu

TAM EKRAN

Süper Penaltı [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: İdman oyunları kategorisi altında paylaşılan Süper Penaltı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
1930, 1978 ve 2006 Dünya sampiyonasindan harika sutlar çekin...Bu yillarin futbol atmosferlerini yasamaniz için hazirlanmis bir oyun. Futbol sampiyonasi yilini seçerek oyuna baslayin. DIRECTION altinda yanip sönen SET butonuna uygun bir konumdayken tiklayarak topun gidecegi yönü tespit edin. Ayni sekilde PITCH ile topun yükselme açisini, SWERVE ile falsoyu ve POWER ile vurus hizinizi ayarlayarak topa vurun. iyi eylenceler...

Oyunla ilgili etiketler: Süper Penaltı


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar