oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Sünger Bob IV oyunu

TAM EKRAN

Sünger Bob IV [3.2]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan Sünger Bob IV oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Sevimli kahramanimiz sünger Bob prensesi kurtarmak için bir maceraya basliyor, haydi çocuklar Sünger Bob a yardim edelim bu macerayi birlikte yasayalim, Yükleme tamamlandiktan sonra PLAY butonuna basin, 1-2 oyuncu için seçiminizi yapin, gelen ekranda kendiniz için bir oyuncu seçerek PLAY butonu ile oyuna baslayin, rakibinizden daha fazla puan almaya çalisarak bölümleri tamamlayin ve prensesi kurtarin, oyunda puan alabilmek için rakiplerinize üstten yaklasarak yukari ok tusuna basip deniz atinizin tekmesi ile vurmali ve vurulan rakibin dönüstügü deniz yildizi yada denizanasini toplamalisiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Sünger Bob IV


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar