oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Sünger Bob III oyunu

TAM EKRAN

Sünger Bob III [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan Sünger Bob III oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Dostumuz sünger Bob ve arkadasi Sandy karsilikli deniz anasi kaydirma oyunu oynuyorlar. Oyunda yapmaniz gereken deniz analarina uygun hizda ve dogrultuda vurarak oyun alani ortasindaki deniz yildizlarini vurmak ve rakibin tarafinfaki puan üçgeni üzerinde deniz anasini durdurarak puan toplamaktir. Deniz anasina vurma kizinizi Mouse ile ayarlayip sol tiklama ile vurusunuzu yapabilirsiniz. Yükleme tamamlandiktan sonra START GAME butonuna basin, gelen ekranda NEXT butonunu tiklayin, oyuncunuzu seçerek devam edin, iki farkli oyun modundan birini seçerek oyuna baslayin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Sünger Bob III


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *