oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Sue suşi yapıyor oyunu

TAM EKRAN

Sue suşi yapıyor [3.0]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Yemək oyunları kategorisi altında paylaşılan Sue suşi yapıyor oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Sue pirinç ve çiğ balık ile suşi yapıyor.Oyunda her görevin başında size hangi renkli balıkları hangi renkli tabağa koyacağınız gösterilir.İyi bakın unutmayın.Bir tabağa iki adet suşi koymanız gerekiyor. Önce sağdan pirinci alıp önünüze koyun.Üzerine yeşil yapışkandan sürün.Sonra gerekli renkteki balıktan üstüne koyun.Bazısını siyah bantla çevirmek gerekiyor. Yanlış bir şey aldığınızda sol alttaki çöpe atabilirsiniz.Mor süngerler de tabakları temizlemek için.

Oyunla ilgili etiketler: Sue suşi yapıyor


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *