oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Sue ile tatlılar oyunu

TAM EKRAN

Sue ile tatlılar [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Yemək oyunları kategorisi altında paylaşılan Sue ile tatlılar oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Önce Sue için kıyafetler seçiyoruz.Her seçtiğimiz kıyafetin belli bir puanı var.Toplam puan ne kadar yüksek olursa sonraki aşama o kadar zor olur.Aynanın altındaki mavi çubuğa basıp ikinci aşamada tatlı yapıyoruz.Her kalıba önce kahverengi sonra pembe kremi sıkıyoruz.Sonra da üstüne çubuk takıyoruz.Fırının altını yakıp pişirip sonra tabağa alıyoruz.Bir önceki aşamada giydiğimiz elbise puanı kadar tatlı pişirmeliyiz.

Oyunla ilgili etiketler: Sue ile tatlılar


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar