oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Sonic ile Yuzuk tuneli oyunu

TAM EKRAN

Sonic ile Yuzuk tuneli [2.9]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan Sonic ile Yuzuk tuneli oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Sonic ile yüzük tüneli Yine güzel bir sonic oyunu ile karşınızdayız. altın yüzükleri toplamaya çalışarak oyunu oynayın, engellere ve mayınlara yakalanmamaya çalışın topladığınız yüzükleri kaybedersiniz. Oyunu klavyeden yön tuları ve zıplamak içinde SPACE tuşunu kullanarak oynayabilirsiniz. zeytinoyun.com ekibi iyi eğlenceler

Oyunla ilgili etiketler: Sonic ile Yuzuk tuneli


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : Elvin memmedov |Tarih : 06.01.2012
Cox super oyunlarin meskeni
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *