oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Sokak Gangsterleri oyunu

TAM EKRAN

Sokak Gangsterleri [3.2]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Sokak Gangsterleri oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Oyun biraz yüksek boyutlu olduğundan yüklenirken lütfen bekleyiniz.Oyun açıldıktan sonra START dedikten sonra ırkınızı seçiyorsunuz daha sonra yukarda belirtilen adamlardan üretip ve savunma yada vurma olarak gücünü ayarlayıp karşı ırkı yok etmeye çalışacaksınız diğer savunma oyunları gibi belli bi strateji kullanmanız gerekmektedir.

Oyunla ilgili etiketler: Sokak Gangsterleri


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : ulvi |Tarih : 27.10.2011
kox
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *